Årsmötet 13/3 på biograf Vintergatan

Vår ordförande Gillis Edman höll i förhandlingarna. Styrelsen omvaldes och fick även i uppdrag att agera valberedning. Ekonomin i föreningen är god och medel kan satsas i projekt av olika slag. Pratades om hur man kan få fler av våra medlemmar att delta i de aktiviteter som nu erbjuds. Fler deltagande medlemmar kan säkert ge ett bredare och mer varierat program. Efter förhandlingarna bjöds på fika och därefter fick vi följa med Kent-Ove Hvass på en resa i fågelmarkerna från Abisko i norr till 16:e tee på Falsterbo golfbana i söder. En fascinerande resa med många fina bilder och ett härligt berättande av Kent-Ove

Ordf
Gillis leder förhandlingarna

fika

Kent-Ove, Kurt, Patrik och Jan tar en kopp kaffe och en god kvällsmacka före ”fågelresan”

kohvass

Kommentera

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.